Výsledek zasedání zastupitelstva města

Dne 22. 3. 2016 proběhlo zasedání zastupitelstva města. Město, k naší velké lítosti odsouhlasilo, bez možnosti větší diskuze s občany a bez hledání finančních a technických řešení, demolici mlýna, a to i přesto, že se nyní na Ministerstvu kultury jedná o jeho zařazení mezi kulturní památky. Zastupitelstvo také zamítlo využití námi získané dotace na statický průzkum mlýna v hodnotě 20.000 Kč, ačkoli jeho zamítnutí na únorovém zasedání zastupitelstva bylo z důvodu nevůle zastupitelů zaplatit jej z prostředků města. Nejedná se tedy tak trochu o házení peněz do kanálu?

4 komentáře u „Výsledek zasedání zastupitelstva města

 1. Pavel Kopecký

  Vzhledem k tomu, jak se v historii mlýna dostáváme stále více do minulosti (pokud se nakonec neukáže, že zde před cca 200 lety stál zcela jiný mlýn), začíná reálně “hrozit”, že by mohl být mlýn zapsán mezi kulturní památky. Potom by byl statický průzkum naprosto nutný. Nedovedu si představit, jak by za takové situace město odůvodnilo, že odmítlo dotaci na průzkum. Zda se statický průzkum realizuje (zda bude umožněn vstup do mlýna) je zcela v kompetenci vedení města.

 2. Eva

  Dobrý den,
  nejsem rodačkou z Třebechovic, ale pocházím z města, které bylo z poloviny vážně postiženo záplavami v roce 1997. Tamější lidé si opravili své domy či postavili nové na stejném místě.
  Také se domnívám, že pokud občané ve svém volném čase, kterého jistě nemají nazbyt, získají dotaci 20 000 Kč na statický průzkum, mělo by ji vedení města využít. Zastupitelé by měli být rádi, že se občané zajímají o dění ve městě. Z mého pohledu, teď bude velkou ostudou pro všechny občany Třebechovic dotaci vrátit. Kdo může lépe rozumět stavu budovy než statik a historii budovy než historik? Takto se pouze můžeme dohadovat o skutečném stavu mlýna.
  Ať už to dopadne s mlýnem jakkoli, měly by být všechny provedené kroky podloženy fakty a ne jen domněnkami.

 3. Martina Kašparová

  Domnívám se, že se jedná nejen o házení peněz do kanálu, ale zejména o absenci zdravého rozumu těch, kteří byli proti využití získané dotace na statický průzkum. Ať už by byl výsledek tohoto průzkumu jakýkoliv, bourat bez něj, tedy bez ODBORNÉHO posouzení, je barbarství.

  1. Věra Priharová

   Naprosto souhlasím………naši zastupitelé nesou plnou zodpovědnost za svá rozhodnutí…Pakliže jsou zvoleni,neměli by především bez podrobného prostudování nijak hlasovat…měli by znát fakta…a těmi řídit svá případná rozhodnutí………opět mne zklamal fakt ,že opak je pravdou……zastupitelé všeobecně , kteří vědomě podporují lež a záměrně nastrčené informace, které si neprověří a potom hlasují….porušují vědomě to, jako když zaměstnanec poruší hrubě na pracovišti morálku….dostanou výpověď……..omlouvám se za upřimnost……ale kdybych byla Váš zaměstnavatel……zvažovala bych Vaše propuštění…….Zklamali jste mne.Podporuji Martinu Kašparovou,,,pakliže pujde mlýn k zemi…..bude to barbarství……ale ať to semele i ty, kteří se o to zasloužili ikdyby to bylo jeho POSLEDNÍ MLETÍ………….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *