3 komentáře u „Informační leták o mlýnu

 1. František Carda

  Děkuji “… skupinou lidí, kteří se spontánně sešli, protože nesouhlasí s demolicí Hajnišova mlýna” za vydání humoristických novin s názvem “Noviny lidem” – jak vznosný název. I, když jsem tzv. náplava a nevyznám se v místní politice, nebo kdy kdo a komu na něco šlápl, nebo jenom v místních sousedských hádanicích, velice mě pobavily některé části “novin”, Např. “… jednalo o pronájem prostorů, ať už za účelem stacionáře, či prezentace řemesel, betlémů a městských památek, které není v současné době kde vystavit” !!! proč město postavilo NĚCO co nazývá Muzeum TB a nedá se v něm vystavovat, a musí se sami obyvatelé města zasazovat o další výstavní prostory. KDO? může za ideu, projekt, jeho schválení a výstavbu Muzea TB bez výstavních prostor? Dále by se autor titulku “ODBORNÁ VYJÁDŘENÍ A NÁZORY” měl omluvit všem odborníkům, protože odborník je osoba dobře ovládající určitý obor činnosti či znalostí, což mnozí z vámi citovaných asi nejsou.
  Takže po přečtení “Novin lidem” jsem nabyl dojmu, že by pro klid ve městě bylo nejlepší kdyby si “… skupinou lidí, kteří se spontánně sešli, protože nesouhlasí s demolicí Hajnišova mlýna” tento objekt od města odkoupila a předvedla všem skeptikům jak se to má správně dělat. Získat dotace není v dnešní době pro tak zapálené a erudované lidi určitě žádný problém.
  Fr.Carda – toho času obyvatel Třebechovic

  1. Pavel Kopecký

   Dobrý den pane Cardo,
   jsem rád, že Vás “Noviny lidem” tak pobavily.
   Možná teď budu s Vámi v lehkém sporu, ale já se s nikým v Třebechovicích hádat nechci, i když také vnímám, že ve spoustě rozhodnutí a reakcí hrají osobní pře patrně nezanedbatelnou roli. To pokládám za obrovskou tragédii a je to v konečném důsledku ku škodě všem.
   “Noviny lidem” a petice jsou již jen vyhrocením problému. Tím problémem není jen samotná budova mlýna, ale i ignorance části občanů vedením města. Pokud někdo trvá na svých, mnohdy ne zcela správných argumentech i poté, když jsou vyvráceny a odmítá komunikaci a racionální diskusi o argumentech druhé strany, potom jsou jen dvě cesty: ohnout hřbet a vzdát to nebo něco dělat. Moc mně mrzí, že se situace dostala tak daleko.
   Skutečně si myslíte, že podklady, které měli zastupitelé k dispozici při hlasování, byly zcela korektní?
   Co se týká výstavních prostor, zkusil jste se zeptat v muzeu betlémů? Výstavní prostory jsou ale jen jedna z variant. Provozně myslím bohužel ta dražší, ale určitě by záleželo na způsobu provozu.
   Sice nejsem jeho autorem, ale nevím, co se Vám na titulku „ODBORNÁ VYJÁDŘENÍ A NÁZORY“ nelíbí. Jsou tam jednak “odborná vyjádření” a jednak “názory”. Uznávám, že by byl asi vhodnější titulek: „NÁZORY A ODBORNÁ VYJÁDŘENÍ“. Nejsem nějaký jazykový odborník, ale správně je myslím obojí, byť ta první varianta je bohužel dvojsmyslná. Stačí si ale přečíst zbytek a je to myslím jasné.
   Co se týká prodeje mlýna, i to je určitě řešení. Mně velmi mrzí, že se stále argumentuje velkými náklady pro město, když zatím vůbec není jisté, co by ve mlýně bylo a kdo by ho vlastnil. Já jsem to napsal již několikrát: Vytvářet nějaké detailní studie v situaci, kdy mlýnu reálně hrozí demolice, je prakticky nemožné. Mě osobně jde o vytvoření prostoru pro skutečnou diskusi, o klidné zamyšlení se nad tím, co by ve mlýně mohlo být, o vypracování kvalitních ekonomicky podložených studií. To by ani nemuselo dělat přímo město. Třeba by se i mohlo ukázat, že je to opravdu nereálné, ale stále nechápu, a zatím mi to žádný zastánce bourání logicky nevysvětlil, proč jít tou nejpohodlnější cestou a nepokusit se o to. Nemusíme chodit daleko. Zdála by se Vám třeba reálná rekonstrukce prakticky zničeného bělečského mlýna ve skanzenu v Krňovicích? A to do natolik historicky věrné podoby, že si mlýn zachoval statut kulturní památky? To se mi zdá jako mnohem větší “šílenství” než se pokusit o záchranu něčeho, co ještě stojí a není v tak dezolátním stavu.

 2. administrator Autor příspěvku

  Vážený pane Zárubo,

  na internetu jsme se dočetli, že se Vás osobně dotkla poznámka v “Novinách lidem” týkající se Bělečského mlýnu.

  Přijměte, prosím, omluvu. Toto nebylo naším úmyslem.

  Zmínka nebyla mířena ani proti Bělečskému mlýnu, ani proti Vám. Byla to pouhá reakce na slova pana starosty, který argumentoval Bělečským mlýnem jako jedním z důvodů, proč bourat Hajnišův mlýn.

  Pokud jsou v textu o Bělečském mlýnu uvedeny nepravdivosti, prosím o sdělení, jaké.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *